برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
بهترین غذاهای خوشمزه عربی

بهترین غذاهای خوشمزه عربی

خوشمزه ترین غذاهای عربی

غذاهای محبوب عربی

غذاهای خوشمزه عربی

از شناسه هایی که می توان به اصالت و فرهنگ یک ملیت پی برد از بین شاخصهایی چون معماری، لباس های ملی، سنت ها و غذاها، اهمیتی که غذاها در فهم این موضوع دارند را هیچ کدام به اندازه ی آن ندارند. در این جا در بین غذاهای عربی، می توانیم با هرکدام به روایت و داستانی خاص از اصالت یک قوم بزرگ برسیم. تنوع غذاهای عربی آنقدر زیاد است که امکان ندارد که اگر شما بخواهید سفره ای از غذاهای عربی بچینید، برای انتخاب طعم ومزه و غذا، انتخاب های کمی داشته باشید. در ادامه با  ما در خونه چی همراه باشید تا به معرفی برخی از غذاهای معروف و محبوب عربی برای شما، بپردازیم.

هوموس

هوموس

هوموس که در زبان عربی به شکل حمص نوشته می شود و معنای نخود می دهد، یکی از معروف ترین غذاهای عربی است که در کشور ترکیه هم طرفداران زیادی دارد و حتی در طرز پخت آن دست بده اند و آن را تبدیل به غذایی مشترک کرده اند. هوموس در همه ی کشور های جهان بسیار محبوب است و از بین کشورهای خارجی که بسیار علاقه مند به خوردن هوموس هستند می توان از یونان و یوگوسلاوی نام برد. هوموس در بین غذاهای عربی در ایران، محبوبن کمتری دارد و ما در الی گشت، خوردن آن را به شما اگر تا به حال آن را امتحان نکرده اید، حتما توصیه می کنیم. این غذا از نخود پخته، ارده، سیر کوبیده، لیمو، جعفریگشنیز، ادویه هایی همچون نمک و فلفل و در نهایت روغن زیتون درست می شود.

فتوشه

فتوش

این سالاد هم ریشه ای عربی- ترکی دارد و بیشتر جز سالادهای لبنانی به حساب می آید. قدمت درست کردن این سالاد به زمان عثمانیان باز می گردد و طرفداران بسیاری در بین دوستداران غذاهای عربی دارد. سالاد فتوش از ترکیب سبزیجات تازه و تکه های نان تست و سینه ی مرغ گریل شده در برخی مواقع، درست می شود. این غذا جز دسته بندی غذاهای سبک عربی قرار می گیرد و برای شب ها، زمانی که اکثریت به صرف غذاهای سبک دسته بندی می شود. در درست کردن این سالاد می توان در ترکیب سبزی هایش تغییر ایجاد کرد و در نهایت از سبزیجاتی که دوست دارید در آن استفاده کنید. مواد لازم شما برای درست کردن سالاد فتوس، نان تست، کاهو، سیر، پودر سماق، لیموترش، پیازچه، گوجه چیلی، پیاز خرد شده، زیتون، خیار، سینه مرغ گریل شده در صورت دلخواه، ادویه های مورد استفاده، روغن زیتون و پنیر فتای مکعبی خرد شده احتیاج دایرید.

تبوله

تبوله

یکی از سالادهای لبنانی عربی محبوب شکم دوستان در سراسر جهان و مخصوصا ایران، سالاد تبوله است. این سالاد برای وعده ی شام به خاطر سبکی بسیارش بسسیار مناسب است و درآن از حبوباتی بلغور و جعفری استفاده  می شود. مواد تشکیل دهنده ی این سالاد لبنانی، جعفری ریز شده، نعناع، آبلیمو، بلغور یخته شده، گوجه پوست کنده، پیاز سفید، ادویه ای لازم و مصرفی و روغن زیتون است. تبع این سالاد سرد ات و پیشنهاد می شود در کنار ادویه های گرمی چون فلفل سیاه و قرمز سرو شود.

منسف

منسف

یکی از غذاهای برنجی رایج در کشورهای عربی چون اردن، فلسطین، سوریه، عراق و عربستان، منسف است. این غذای محبوب و خوشمزه ی عربی در کشور اردن، یکی از غذاهای رسمی به حساب می آید و در اعیادی چون عید سعید فطر، حتما پخته می شود. منسف به معنای سینی بزرگ است و. دلیل نام گذاری آن به این نام این است که این غذا در سینی بزرگ سرو می شود. این غذا را بر طبق سنت پیشینیان، بر روی میز قرار می دهند و مهمانان به صورت ایستاده، در حالی که دست چپشان را به پشت کمرشان تکیه داده اند، با دست راست لقمه می گیرند. در تهیه منسف از ماست ترش و تخمیرشده استفاده می کنند اما اگر همچین ماستی را پیدا نکردید، می توانید از ماست چکیده و کیسه ای نیز استفاده کنید. مواد لازم برای درست کردن این غذا عبارتند از؛ زعفران، آب، کره یا روغن، هل سبز، گوشت بره، دانه کاج، مغز بادام خام، برگ جعفری، پیاز و ادویه های مورد استفاده. نوش جان

شاورما

شاورما

از معروف ترین ساندویج ها و خوراک های عربی است که در رستوران های لبنانی می توانیم بیشتر آن را پیدا کنیم. این ساندویچ با نان عربی پیتا، درست می شود. با استفاده از این نان ها به راحتی می توان ساندویج های لقمه درست کرد. شاورما که در اصل معروف ترین ساندویج عربی است، به همراه سس تندو ارده خورده می شود. برای تهیه ی شاورمای عربی از مرغ پخته شده، پیاز قرمز، سیب زمینی سرخ شده، گوجه فرنگی و نان پیتا درست می شود.

کیبه

کیبه

کیبه نوعی کوفته ی لبنانی است که در واقع غذای ملی این کشور محسوب می شود. اکثر کسانی که به کشوره ای عربی  و مخصوصا  لبنان سفر می کنند، حتما در هنگام تعریف خاطراتشان از سفر، قسمتی را به تعرف کردن از تجربه ی خوردن کیبه اختصاص خواهند داد. برای پخت کیبه از روش های گوناگونی بهره گرفته می شود. مساله ای که در یخت کیبه بسیار مهم است این است که گوشت ان باید بسیار تازه و نرم باشد و حتما این گوشت باید کوبیده شود. برای تهیه ی این غذا به گوشت گوسفند بدون چربی، بلغور گندم پخته و آبکش شده، پیاز، ادویه مخلوط لبنانی، فلفل و نمک و آب یخ و یا یخ خرد ده نیاز دارید.

ورق العنب

ورق العنب

این پیش غذای لبنانی بی شباهت به دلمه برگ ایرانی، نیست. این غذا به دو روش پخته می شود. در یک نوع روش پخت،  در آن از سبزیجات و برنج استفاده  می کنند و در روغن زیتون پخته می شود که در زبان عربی به آن ورق العنب بالزیت، می گویند. نوع دیگری ز پخت این غذا با برگ مو، وبرنج و گوشت است.

فلافل

فلافل

فلافل هم یکی از غذاهای محبوب عربی است که ریشه ی اصالت این غذا، به کشور لبنان باز می گردد. زمانی که فلافل وارد جنوب ایران شد، طولی نکشید که به خاطر مواد غذایی در دسترس و پخت سریع و آسانش، بسیار محبوب و معروف در کلیه ی شهرهای ایران شد. ماده ی اصلی تشکیل دهنده ی این غذا نخود است و با سس مخصوص به خودش خورده می شود. شما برای درست کردن فلافل به نخود خیس خورده و خمیر شده، سیر، آرد نخودچی، دارچین، زردچوبه و ادویه های مصرفی، احتیاج دارید.

بالا
logo-samandehi