برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
خانه هایی با چاپ سه بعدی آینده بازار ساخت و ساز

خانه هایی با چاپ سه بعدی آینده بازار ساخت و ساز

یک سازمان غیرانتفاعی اولین خانه با چاپ سه بعدی در ایالات متحده را با موفقیت ساخته و اکنون قصد دارد آن را به فقیرترین مناطق جهان بیاورد.

یک موسسه خیریه مسکن مستقر در سانفرانسیسکو – بیش از ۱۵۰ خانه راساخته است و خانه هایی را که دارای سقف و کف مناسب هستند، جایگزین برزنت ها و سرپناه های فلزی ضایعاتی کرده است. با خونه چی همراه باشید تا انتهای این مقاله . در کشوری که نزدیک به یک سوم جمعیت آن بدون سرپناه هستند، این کار کند و پر زحمت است. حدود یک سال پیش، این شرکت به این فکر کرد که آیا راه بهتری برای ساخت وجود دارد یا خیر. در طول سه سالی که از راه اندازی آن می گذرد، New Story بودجه ای را برای ساخت ۱۳۰۰ خانه جمع آوری کرده بود و ۸۵۰ خانه را تکمیل کردهاست .اما این یک قطره در یک سطل به نظر می رسید. الکساندریا لافچی، بنیانگذار و مدیر ارشد اجرایی New Story می گوید: «بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در شرایط زاغه نشینی زندگی می کنند که ما آن را حالت بقا می نامیم. “چگونه می توانیم به جای اینکه فقط به صورت تدریجی حل کنیم، در این مورد ضربه بزرگی ایجاد کنیم؟” ایده ای که به آن رسیدند: چاپ سه بعدی.

شرکت ICON طراحی یک چاپگر سه بعدی را شروع کرده که برای ساخت خانه در مناطقی از جهان که فاقد منابع اقتصادی برای اسکان فقیرترین شهروندان خود هستند مشکل زیادی دارند. امروز، شرکت‌ها ثمره کار خود را به نمایش می‌گذارند: یک سازه ۳۵۰ فوت مربعی در آستین، تگزاس، و اولین خانه با چاپ سه‌بعدی در کشور که بر اساس کد مسکن محلی ساخته شده است.

خانه تگزاس فقط یک نمونه اولیه از طراحی خانه سریع، ارزان و پایدار است که این شرکت امیدوار است به السالوادور، بولیوی، هائیتی و مکزیک بیاورد.

با استفاده از روش‌های سنتی فعلی، هشت ماه طول می‌کشد تا New Story یک جامعه متشکل از ۱۰۰ خانه را بسازد که هر خانه حدود ۶۰۰۰ دلار هزینه دارد. با یک چاپگر سه بعدی، می گوید می تواند یک خانه در روز با هزینه ۴۰۰۰ دلار برای هر سازه بسازد. اگر داستان جدید موفق شود، اولین افرادی که در یک شهر با چاپ سه بعدی زندگی می کنند، تکنولوژیست ها یا آینده پژوهان دره سیلیکون نخواهند بود. آنها افرادی در فقیرترین مناطق جهان خواهند بود که بیشتر به سقفی بالای سر خود نیاز دارند.

بسیاری پتانسیل استفاده از چاپگرهای سه بعدی برای ساختن ساختمان ها را دیده اند. یک معمار می‌تواند با استفاده از رزین یا رشته‌های پلاستیکی در یک چاپگر سه بعدی رومیزی، یک مدل کوچک از طراحی خانه جدید بسازد، سپس از یک دستگاه مشابه اما بسیار بزرگ‌تر استفاده کند تا نسخه‌ای در اندازه واقعی از همان طرح را با استفاده از بتن و موارد دیگر بیرون بیاورد. مصالح ساختمانی آشنا به نظر می‌رسد این روش ارزان‌تر و سریع‌تر از ساختمان‌های سنتی است، و از منابع کمتری استفاده می‌کند—شما فقط مواد مورد نیاز خود را چاپ می‌کنید.

ویژگی‌های معماری مانند دیوارهای منحنی که معمولاً گران هستند و ساخت آن‌ها دشوار است، با چاپگر سه بعدی بدون دردسر می‌شوند.

جیسون بالارد، یکی از بنیانگذاران ICON می گوید: «اگر بخواهید می توانید خانه ای به شکل مارپیچ فیبوناچی چاپ کنید. “به همین سادگی چاپ مربع است.” در سال ۲۰۱۳، دنیای ساختمان های قابل چاپ سه بعدی متعلق به WinSun، یک شرکت ساخت و ساز چینی بود که با موفقیت ۱۰ خانه را در روز با ترکیبی اختصاصی از سیمان، ماسه و مواد بازیافتی چاپ کرد. بعداً یک آپارتمان شش طبقه، یک ساختمان اداری و یک عمارت ۱۱۰۰۰ فوت مربعی چاپ کرد.

بالا
logo-samandehi